Digitalizujeme následující kazety a kotouče
VIDEOKAZETY: VHS, S-VHS, VHS-C, S-VHS-C, MiniDV, Video8, Hi8, Digital8, BetaCam a BetaMAX.
AUDIOKAZETY: MC, mikrokazety pro diktafon, magnetofonové pásky a gramodesky.
Skenujeme KOTOUČOVÉ FILMY: 8mm, 9,5mm, 16mm a 35mm.
Skenujeme: DIAPOZITIVY a negativy 35mm, střední formát 6×4 až 6×12.
Kazety převádíme ve formátu PAL i NTSC
Umíme digitalizovat i kazety chráněné proti kopírování (kódované kazety).
Videokazety VHS a S-VHS
VHS kazety jsou vynálezem společnosti JVC. Byly představeny v září 1976. Kazeta má rozměry 188 x 104 x 25mm. Šířka obrazové stopy je 49 µm, zvukové 1 mm mono nebo 2 × 0,3 mm stereo.
Videokazety VHS-C a S-VHS-C
VHS-C jsou kazety používané v domácích videokamerách s délkou záznamu 45 – 60 minut v režimu SP.
Videokazety MiniDV
Výhodou miniDV (Mini Digital Video) kazet byla kvalita. Při kopírování digitálního záznamu by nemělo dojít ke kompresi záznamu.
Videokazety Video8 a Hi8
Videokamery a kazety s 8mm páskou byly představeny společností Sony v roce 1985. První formát byl představen Video8, následoval formát Hi8. Použití bylo pro amatérské videokamery.
Videokazety Digital8
Digital8 jsou totožné kazety s Video8 a Hi8. Liší se však nahrávaným formátem. Digitální záznam nabídl výrazně lepší obraz i zvuk. Tyto kazety používaly převážně amatérské videokamery.
Videokazety BetaCAM
Tento formát byl navržen pro profesionální použití společností SONY v roce 1980. Existují dvě velikosti kazet (obě lze přehrát v jednom přehrávači).
Videokazety BetaMAX
Stejná kazeta jako BetaCam, ale jiný formát nahrávky. Systém BetaMAX představila spol. SONY v roce 1974. Sloužil k domácímu záznamu videa ale i pro profesionální použití v TV.
Kotoučové filmy 8mm
Standardní 8 mm film byl vyvinut společností Eastman Kodak během velké hospodářské krize a uveden na trh v roce 1932. Byl levnější a obsahoval dvakrát více snímků než 16 mm filmy.
Kotoučové filmy 9,5mm
9,5mm film je amatérský formát představený v roce 1922. Díky umístění perforace ve středu filmu, nabízí téměř stejně velké obrazové pole jako 16mm film. Původně byl určený pro výrobu kopií komerčních filmů.
Kotoučové filmy 16mm
16mm filmy vznikly v roce 1923. Jejich autorem je společnost Kodak. Tento film požívaly převážně televize pro výrobu televizních pořadů jako levnou variantu 35mm filmů.
Diapozitivy a negativy
Základy teorie diapozitivního filmu položil v Londýně 17.5.1861 James Clerk Maxwell. Představil princip aditivního míchání barev. V praxi se ale rozšířil až s vynálezem bratrů Lumièrových autochromu patentovaný v roce 1903.
Magnetofonové pásky
Magnetofonové pásky byly představeny v roce 1935 firmou AEG v Německu. Pro záznam zvuku a přehrávání se používal cívkový magnetofon. Existovali tzv. dvoustopé a čtyřstopé pásky. Rychlosti záznamu a přehrávání: 19cm/s (7-1/2); 9,5cm/s (3-3/4); 4,8cm/s (1-7/8).
Audiokazety MC
MC audiokazeta se převážně používala pro záznam zvuku. Málo kdo si ale už vzpomene, že se na tyto kazety zaznamenávaly i data.
Mikrokazeta z diktafonu
Mikrokazeta (Microcassette) je obdobou standardní MC audiokazety. Byla navržena později. Tento typ audiokazety nalezl uplatnění především v diktafonech.
Gramofonové desky
Praha – předání kazet
Nemocnice Motol, Petřiny, Nádraží Veleslavín, Bořislavka, Dejvická, Hradčanská, Malostranská, Staroměstská, Můstek, Muzeum, Náměstí Míru, Jiřího z Poděbrad, Flora, Želivského, Strašnická, Skalka, Depo Hostivař
Zličín, Stodůlky, Luka, Lužiny, Hůrka, Nové Butovice, Jinonice, Radlická, Smíchovské nádraží, Anděl, Karlovo náměstí, Národní třída, Můstek, Náměstí Republiky, Florenc, Křižíkova, Invalidovna, Palmovka, Českomoravská, Vysočanská, Kolbenova, Hloubětín, Rajská zahrada, Černý most
Háje, Opatov, Chodov, Roztyly, Kačerov, Budějovická, Pankrác, Pražského povstání, Vyšehrad, I.P. Pavlova, Muzeum, Hlavní nádraží, Florenc, Vltavská, Nádraží Holešovice, Kobylisy, Ládví, Střížkov, Prosek, Letňany