Digitalizujeme následující kazety a kotouče

VIDEOKAZETY: VHS, S-VHS, VHS-C, S-VHS-C, MiniDV, Video8, Hi8, Digital8, BetaCam a BetaMAX.
AUDIOKAZETY: MC,  mikrokazety pro diktafon, magnetofonové pásky a gramodesky.
Skenujeme KOTOUČOVÉ FILMY: 8mm, 9,5mm, 16mm a 35mm.
Skenujeme: DIAPOZITIVY a negativy 35mm, střední formát 6×4 až 6×12.

Kazety převádíme ve formátu PAL i NTSC

Umíme digitalizovat i kazety chráněné proti kopírování (kódované kazety).

Digitalizace VHS

Videokazety VHS a S-VHS

VHS kazety jsou vynálezem společnosti JVC. Byly představeny v září 1976. Kazeta má rozměry 188 x 104 x 25mm. Šířka obrazové stopy je 49 µm, zvukové 1 mm mono nebo 2 × 0,3 mm stereo.

Digitalizace VHS-C

Videokazety VHS-C a S-VHS-C

VHS-C jsou kazety používané v domácích videokamerách s délkou záznamu 45 – 60 minut v režimu SP.

Digitalizace MiniDV

Videokazety MiniDV

Výhodou miniDV (Mini Digital Video) kazet byla kvalita. Při kopírování digitálního záznamu by nemělo dojít ke kompresi záznamu.

Převod Hi8 - Digital8 na DVD

Videokazety Video8 a Hi8

Videokamery a kazety s 8mm páskou byly představeny společností Sony v roce 1985. První formát byl představen Video8, následoval formát Hi8. Použití bylo pro amatérské videokamery.

Digitalizace Hi8 - Digital8

Videokazety Digital8

Digital8 jsou totožné kazety s Video8 a Hi8. Liší se však nahrávaným formátem. Digitální záznam nabídl výrazně lepší obraz i zvuk. Tyto kazety používaly převážně amatérské videokamery.

Převod BetaCam na DVD

Videokazety BetaCAM

Tento formát byl navržen pro profesionální použití společností SONY v roce 1980. Existují dvě velikosti kazet (obě lze přehrát v jednom přehrávači).

Digitalizace BetaMAX

Videokazety BetaMAX

Stejná kazeta jako BetaCam, ale jiný formát nahrávky. Systém BetaMAX představila spol. SONY v roce 1974. Sloužil k domácímu záznamu videa ale i pro profesionální použití v TV.

Digitalizace 8mm filmu

Kotoučové filmy 8mm

Standardní 8 mm film byl vyvinut společností Eastman Kodak během velké hospodářské krize a uveden na trh v roce 1932. Byl levnější a obsahoval dvakrát více snímků než 16 mm filmy.

Skenování 9,5mm filmů

Kotoučové filmy 9,5mm

 9,5mm film je amatérský formát představený v roce 1922. Díky umístění perforace ve středu filmu, nabízí téměř stejně velké obrazové pole jako 16mm film. Původně byl určený pro výrobu kopií komerčních filmů.

Skenování 16mm filmů

Kotoučové filmy 16mm

16mm filmy vznikly v roce 1923. Jejich autorem je společnost Kodak. Tento film požívaly převážně televize pro výrobu televizních pořadů jako levnou variantu 35mm filmů.

Skenování diapozitivů a negativů

Diapozitivy a negativy

Základy teorie diapozitivního filmu položil v Londýně 17.5.1861 James Clerk Maxwell.  Představil princip aditivního míchání barev. V praxi se ale rozšířil až s vynálezem bratrů Lumièrových autochromu patentovaný v roce 1903.

Digitalizace magnetofonových pásků

Magnetofonové pásky

Magnetofonové pásky byly představeny v roce 1935 firmou AEG v Německu. Pro záznam zvuku a přehrávání se používal cívkový magnetofon. Existovali tzv. dvoustopé a čtyřstopé pásky. Rychlosti záznamu a přehrávání: 19cm/s (7-1/2); 9,5cm/s (3-3/4); 4,8cm/s (1-7/8).

Převod audiokazety MC

Audiokazety MC

MC audiokazeta se převážně používala pro záznam zvuku. Málo kdo si ale už vzpomene, že se na tyto kazety zaznamenávaly i data.

Převod audio mikrokazety

Mikrokazeta z diktafonu

Mikrokazeta (Microcassette) je obdobou standardní MC audiokazety. Byla navržena později. Tento typ audiokazety nalezl uplatnění především v diktafonech.

Digitalizace gramofonových desek

Gramofonové desky

Praha – předání kazet

Nemocnice Motol, Petřiny, Nádraží Veleslavín, Bořislavka, Dejvická, Hradčanská, Malostranská, Staroměstská, Můstek, Muzeum, Náměstí Míru, Jiřího z Poděbrad, Flora, Želivského, Strašnická, Skalka, Depo Hostivař

Zličín, Stodůlky, Luka, Lužiny, Hůrka, Nové Butovice, Jinonice, Radlická, Smíchovské nádraží, Anděl, Karlovo náměstí, Národní třída, Můstek, Náměstí Republiky, Florenc, Křižíkova, Invalidovna, Palmovka, Českomoravská, Vysočanská, Kolbenova, Hloubětín, Rajská zahrada, Černý most

Háje, Opatov, Chodov, Roztyly, Kačerov, Budějovická, Pankrác, Pražského povstání, Vyšehrad, I.P. Pavlova, Muzeum, Hlavní nádraží, Florenc, Vltavská, Nádraží Holešovice, Kobylisy, Ládví, Střížkov, Prosek, Letňany

Nezávazná objednávka